fbpx

Kończy się nie tylko rok, ale też dekada. Ostatnie lata oraz 12 miesięcy przyniosły do naszego życia ludzi, którzy dali nam różne ciekawe lekcje. Jedni oczarowali nas swoim dobrem, prostolinijnością, uczciwością, inni powalili zachowaniami odwrotnymi. 

Chcielibyśmy się podzielić z Wami naszymi przemyśleniami. Ubraliśmy je w 4 najważniejsze punkty.

1. ROZMAWIAJMY NA TRUDNE TEMATY Z TRUDNYMI LUDŹMI.

Najbardziej niezbędne rozmowy to te na trudne tematy z trudnymi ludźmi. Warto podejmować od razu gdy coś się dzieje i nie czekać, aż sprawy się same ułożą, nie liczyć, aż druga osoba coś zrozumie, przemyśli. TO NIE WYDARZY SIĘ NIGDY. Wręcz przeciwnie. Sprawy mogą iść dokładnie w przeciwnym kierunku niż planowaliśmy. Żałujemy, że z niektórymi ludźmi nie rozmawialiśmy od razu. Dzisiaj działamy inaczej. 

2. NIE WARTO WĄTPIĆ W SWOJE MOŻLIWOŚCI I WARTOŚĆ.

Niektórzy ludzie celowo, a inni nie, starali się zaniżyć naszą wartość w celu osiągnięcia swoich prywatnych korzyści. Powinniśmy pilnować jej, jak skarbu, i nigdy nie dawać do niej  dostępu nikomu z zewnątrz.

Nasze poczucie własnej wartości nie jest zależne od niczyjej opinii na nasz temat. Tylko my wiemy, ile włożyliśmy pracy w rozwój kompetencji. Tylko my wiemy ile poświęcamy życia na jakiś projekt. Nikt nie będzie mówił nam kłamstw o nas. Nie pozwólmy na to. 

3. NALEŻY WALCZYĆ O PRAWDĘ.

Nie czekajmy na to, aż prawda założy buty, bo w tym czasie kłamstwo obiegnie ziemię i często zostawi po sobie zgliszcza. Walka o prawdę jest trudna, ale warto ją podejmować. Na tym zawsze wyjdzie się zwycięsko, bez względu na rezultat.

Tylko na prawdzie można budować i w niej wzrastać jako człowiek.

4. ZARÓWNO UFAJMY LUDZIOM, JAK I ICH KONTROLUJMY.  

… szczególnie jeśli dotyczy do naszego życia prywatnego i biznesowego. 

Dotychczas traktowaliśmy ludzi tak, jakby dobro, które każdy z nich w sobie ma, wygrywało. Niestety tak nie jest. Czasami maski, które na siebie zakładają są tak przekonujące, że tracimy rachubę i nie widzimy ich prawdziwych zamiarów. 

Dlatego życie nauczyło nas w tym roku zaufania i jednocześnie kontroli.

Mamy nadzieję, że te 4 lekcje okażą się dla Was przydatne. Życzymy Wam wspaniałych Świąt oraz samych ważnych odkryć w 2020 roku. Jeżeli macie ochotę podzielić się własnymi wnioskami z 2019 roku – z chęcią przeczytamy je w komentarzu. 

Życzymy Wam spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia, wypełnionych bogactwem chwil z najbliższymi!

Skontaktuj się z nami!