fbpx

Dołączając do firmy marketingu sieciowego MLM, ludzie bardzo często nie do końca wiedzą, od czego zacząć. Zarzuceni są często ogromem informacji, z których nie potrafią uznać ważniejszych i mniej istotnych. Dobrze pamiętam jak było to w przypadku mojego męża Leszka i mnie – chłonęliśmy wszystkie instrukcje jak gąbka, podążając ścieżką wskazaną przez osoby działające w tym biznesie znacznie dłużej.

Chcę się dzisiaj podzielić wskazówkami ze wszystkimi, którzy właśnie rozpoczynają swoją przygodę z MLM.

Oto lista 5 kroków, które należy wykonać w pierwszym tygodniu działalnościw MLM:

1. Zostań swoim najlepszym klientem.

a) Przed wszystkim UŻYWAJ PRODUKTÓW, które polecasz. Przetestuj je wszystkie oraz poznaj ich składy i zastosowanie.

b) Poznaj plan finansowy – dowiedz się, skąd się biorą pieniądze na Twoje wynagrodzenie, jak awansować oraz w jaki sposób możesz pojechać na pierwszą wspólną podróż z firmą.

c) Wiele firm posiada też w swoim programie lojalnościowy program samochodowy. Już na początku dowiedz się co musisz zrobić aby w niedalekiej przyszłości jeździć swoim wymarzonym samochodem, za który zapłaci firma.

d) Nie musisz od razu wiedzieć wszystkiego. Na początek pozyskaj informacje co potrzebujesz zrobić, aby ZAROBIĆ PIERWSZE PIENIĄDZE i uzyskać pierwszy stopień awansu.

2. Wykonaj porządny rachunek sumienia w liczbach.

Liczby nie kłamią i wyznaczają kierunek oraz intensywność działań. Odpowiedz sobie szczerze na poniższe pytania, aby wiedzieć, jakie są Twoje cele:

1) Dlaczego chcę współpracować z tą firmą?

2) Ile chcę zarabiać?

3) Ile czasu dziennie jestem w stanie poświęcić na ten biznes?

4) Ile pieniędzy mogę w niego zainwestować?

5) Jakie są moje zasoby

3. Wyznacz cel 

Koniecznie wyznacz cel. Polecam do tego metodę SMART wraz z użyciem podstawowych pytań coachingowych. Możesz ją pobrać tutaj.

4. Przygotuj listę 100 kontaktów.

Lista kontaktów to najważniejszy kapitał, jaki wnosisz do tego biznesu. Liczba 100 nie jest przypadkową – wypisuj wszystkich, którzy przyjdą Ci do głowy. Możesz skorzystać z gotowego modelu, który dla Ciebie tutaj przygotowałam.

5. Umawiaj spotkania na żywo oraz online.

Umawiaj spotkania — tak długo, aż twój kalendarz zostanie szczelnie wypełniony spotkaniami i prezentacjami na cały tydzień. Zapraszaj znajomych na spotkania online, które prowadzi dla Ciebie Twój lider lub ekspert z firmy.

Dzięki temu coraz więcej osób może zostać Twoim klientem lub partnerem. Wielu z nich nie będzie zainteresowanych. Jest to wpisane w ten projekt i będziesz się z tym regularnie mierzyć. Część z nich przekona się do tego biznesu tak, jak Ty.

Podsumowanie

MLM może być zajęciem dodatkowym, ale jeśli chcesz zarabiać, nie polecam go traktować jako dodatek. Jeśli możesz, zaangażuj się do niego tak, jak do pracy na połowę etatu — od 2-4 godziny dziennie. Przy mniejszej liczbie godzin dysponujesz większą ilością czasu – wyciskaj go jak cytrynę! Przyniesie to gigantyczne korzyści w przyszłości, gdy będziesz zarabiał podczas snu i wycieczki na Malediwach.

Biznes lubi prędkość. Albo wystartujesz jak samolot odrzutowy, albo ciągle będziesz się kręcił po pasie startowym.

Jeśli do firmy zaprosiła Cię osoba, która pokazała Ci jak go prowadzić i poświęciła Ci należyty czas — MASZ SZCZĘŚCIE. Jeśli nie, poszukaj w swojej organizacji kogoś z doświadczeniem, kto znajduje się nad tą osobą. Z pewnością znajdziesz człowieka, który chętnie Ci pomoże. Duplikuj to, co się u niego sprawdza, naśladuj, przejmij standardy, bądź konsekwentny i systematyczny.

Rób to, co zrobiła osoba, która już osiągnęła wyznaczony przez Ciebie dalekosiężny cel. W tym biznesie nie ma złotego środka ani drogi na skróty. Sukces leży w statystyce i powtarzalności Twoich działań. Wystarczy konsekwentnie robić to, co trzeba.

Trzymam mocno kciuki za Twoje postępy i osiągnięcia. Mam nadzieję, że Twój pierwszy i kolejny tydzień przyniosą Ci wiele ciekawych doświadczeń, a w konsekwencji – wspaniałe owoce Twojej pracy. Tego Ci życzę z całego serca.

Jeśli chesz podejść do sprawy maksymalnie profesjonanie to pobierz teraz Ebook, z którego dowiesz się,

Jak krok po kroku zbudować ZYSKOWNĄ sieć klientów i partnerów biznesowych.  Wykorzystując do tego również  social media i nie spamując przy tym w wiadomościach prywatnych.  Pobierz Ebooka.

POWODZENIA !

Skontaktuj się z nami!