fbpx

Kiedy pieczemy ciasto z przepisu, sprawdzamy, jakie są składniki, nabywamy je, a następnie krok po kroku realizujemy cały proces. Każdy szczegół ma znaczenie – ilość cukru, rodzaj mąki, jej ilość. Nie dodanie proszku do pieczenia sprawi, że ciasto nie urośnie, zalanie jajek gorącym masłem sprawi, że zrobi się jajecznica, zbyt wysoka temperatura piekarnika sprawi, że ciasto się przypali, a w środku będzie trochę surowe itp. Nawet foremka ma znaczenie – niektóre ciasta, takie jak piernik, lepiej rosną w formie szerokiej niż długiej i wąskiej.

Sprawdzone przepisy są tworzone przez osoby, które popełniły już wszystkie możliwe błędy i przestrzeganie ich sprawia, że nie tracimy czasu, energii oraz pieniędzy.

Podobnie jest w MLM. Każdy szczegół i każda czynność ma znaczenie i nie wykonanie jej sprawi, że wyrośnie nam co najwyżej biznesowy zakalec. O tym, jak prawidłowo i zgodnie przepisem zacząć, napisałam tutaj.

Nie zdobędziesz złotego medalu w hokeju na lodzie, jeśli nie umiesz jeździć tyłem na łyżwach

Przejście do każdego wyższego etapu w biznesie, wygląda podobnie, jak w sporcie. Naukę gry w hokeja zaczyna się od pierwszego kroku, pierwszej jazdy na lodowisku i stopniowo zwiększa się swoje kompetencje. Jazda prosto, hamowanie, skręcanie, jazda tyłem, szybka zmiana kierunku, umiejętność operowania kijem hokejowym, wykonanie setek strzałów do bramki itp. Mięśnie i ścięgna sportowca stopniowo się wzmacniają i przygotowują do kolejnych wyzwań.

Podobnie jest w biznesie MLM – przejście do kolejnego etapu, stanowiska, jest tylko możliwe, gdy wykonasz niezbędne czynności, które Cię do niego przygotowują.

Najbardziej skuteczni przedsiębiorcy, jakich znam, sami przechodzili przez wszystkie procesy w swojej firmie. Najpierw zajmowali się wszystkim samodzielnie, od podstaw. Gdy ich biznes się rozwijał, delegowali część zadań do firm zewnętrznych (np. księgowość, prowadzenie mediów społecznościowych) lub pracowników. Przez to, że wiedzieli, z czym wiąże się praca na danym stanowisku, wiedzieli jak ją zlecać, jak z niej rozliczać i ile zajmuje czasu. Wiedzieli też, jak ułożyć ścieżkę awansu dla swoich pracowników.

Większość ludzi nie poradziłaby sobie na stanowisku menedżerskim, jeśli nie jest do tego w odpowiedni sposób przygotowana, nie wie, jakie wiążą się z tym zarówno przywileje, jak i obowiązki.

Dlatego, tak samo, jak w przypadku pieczenia ciasta, czy osiągania mistrzostwa w danym sporcie, musimy przejść przez odpowiednie procesy, działając w biznesie MLM. Tylko wtedy będziemy mieli zarówno przygotowanie, jak i będziemy potrafili pokierować naszym zespołem w stronę wspólnego sukcesu. Być dla niego nie zestresowanym pracoholikiem, a zrównoważonym, opanowanym liderem.

Jeśli pewne etapy się przeskoczy, np. wystawi zawodnika, który nie umie dobrze hamować i zawracać na lodzie, zostanie on zniszczony przez wszystkich pozostałych. Będzie to krzywda zarówno dla niego, jak i dla całego zespołu.

Dlatego zrób to, co trzeba na etapie, na którym jesteś, aby móc cieszyć się z efektów, przywilejów i nagrody płynącej z etapów, na których chcesz być. Masz nasze wsparcie 🙂

Skontaktuj się z nami!