fbpx

Żyjemy na tym świecie już jakiś czas, jesteśmy aktywni zawodowo prawie tyle samo 😉 Pracowaliśmy na etacie, prowadziliśmy biznes tradycyjny, a od 2011 roku działamy w marketingu partnerskim. Mieliśmy okazję przyglądać się ludziom, którzy odnieśli sukces w biznesie. Wokół nas byli również tacy, których postawa spowodowała, że nie doszli nawet do połowy swoich osiągnięć. Choć mogliby. O tym dzisiaj parę słów.

6 powodów, dla których ludzie nie osiągają sukcesów biznesowych:

1. Nie ustalają zasad współpracy.

Brak określonych zasad współpracy powoduje, że gdy coś idzie nie tak, ludzie mają pretensje do wszystkich wokół. Bez punktu odniesienia, nie można jednak normalnie biznesowo funkcjonować.

Brak zasad wynika z kolei z braku umiejętności mówienia wprost czego się oczekuje i co można zaoferować w zamian.

Nasza rada: Naucz się szacować swoje zasoby – energię, czas i pieniądze oraz to, czego oczekujesz od swoich kontrahentów lub partnerów biznesowych.

2. Zazdroszczą „konkurencji”, zamiast się od niej uczyć.

Zbyt mocne przyglądanie się osobom z naszej branży, które osiągają sukces, może mieć 2 cele:

a) inspiracja – „chcę być tak dobry, jak on, więc postaram się tak bardzo, jak on, jednocześnie mu kibicując”.

b) umniejszanie sobie – „w czym ja jestem gorszy od niego, że nie idzie mi tak dobrze?”

Z pewnością domyślasz się który podpunkt dotyczy osób nieodnoszących sukcesów.

Nasza rada: Patrz na swoją „konkurencję” życzliwym okiem, współpracuj z nią, a masz szansę rozwoju i nauki.

3. Nie są elastyczni.

Rynek, oczekiwania klientów i sposób skutecznego prowadzenia biznesu ulegają ciągłym zmianom. Ci, którzy są elastyczni i dostosowują się do rzeczywistości, zamiast z nią się szarpać – wygrywają.

Firma Kodak, która była niegdyś pionierem sprzedaży aparatów fotograficznych, uparła się, że będzie bezustannie produkowała aparaty na klisze, przez co została wyparta z rynku przez marki, które postawiły na aparaty cyfrowe. Zrobiły one rozeznanie tego, co jest ważne dla ludzi i im to dały.

Jeżeli nie decydujesz się na inny sposób działania w momencie, gdy stary nie jest już skuteczny, podcinasz sobie gałąź, na której siedzisz.

Nie potrafisz dostosować się do zmian? Przegrywasz.

Coś, co działało 5 lat temu wcale nie musi działać teraz. Rynek się zmienia i jego zapotrzebowanie również.

Nie można wciąż robić tego samego i oczekiwać innych, lepszych efektów.

Nasza rada: Rób małe zmiany i testuj różne sposoby działania. Twoja branża okazała się nierealna do zarabiania takich pieniędzy jak dotychczas? Czas się przebranżowić.

4. Oddają odpowiedzialność komuś innemu.

Obwinianie wszystkich dookoła za trudności związane z prowadzeniem biznesu, nie rozwija go. Jeżeli obwiniasz rząd, państwo, trudnych klientów, lub konkurencję o to, że TOBIE nie idzie, odsuwasz od siebie odpowiedzialność. Jest to jeden z silniejszych gwoździ do trumny z Twojego sukcesu.

Nasza rada: Bierz odpowiedzialność za swoje czyny i szukając winnych Twoich niepowodzeń, patrz w lustro. Znajdziesz w nim również jedyną osobę, która przyniesie Ci sukces.

5. Demotywują otoczenie.

Ludzie, którym nie idzie, chcą potwierdzenia swojej rzeczywistości. Aby to zrobić, często ściągają w dół innych, którzy są w ich zespole, biznesie czy pracy. Chcą, żeby im też nie wychodziło. Taka postawa to szrama nie tylko na Twoim charakterze, ale też na tym, czy będą Cię dalej polecać i czy odniesiesz sukces w innym projekcie.

Nasza rada: Jeżeli nie umiesz motywować ludzi wokół, to chociaż ich nie demotywuj.

6. Nie odpoczywają ani nie potrafią wyluzować.

Osoby, które nastawione są wyłącznie na zarabianie pieniędzy i nie potrafią odpoczywać, są nieznośni. Zarówno dla swojej najbliższej rodziny, jak i dla otoczenia. Ciężko się z nimi rozmawia, negocjuje i prowadzi jakikolwiek biznes. Wymagają od innych ludzi tego, że również zrezygnują z życia prywatnego i całkowicie oddadzą się projektowi. Normalni ludzie tacy nie są. Potrafią utrzymać balans między życiem zawodowym a prywatnym. Mierzenie wszystkich swoją miarą jest milowym krokiem w stronę porażki.

W MLM integracja wpisana jest w życie bardziej niż w jakimkolwiek innym biznesie. Dlatego, jeśli nie potrafisz zorganizować nic dla swojego zespołu, nie potrafisz skorzystać z tego, co ktoś organizuje, ani się wyluzować, to trudno będzie nawiązać Ci długotrwałe relacje.

Pamiętaj, że nie samym chlebem człowiek żyje, a Twój zespół kluczowy nie zrobi całej roboty, szczególnie jeśli zacznie Twoją postawę naśladować 😉

Zdecydowana większość Twoich partnerów biznesowych przychodzi do MLM głównie dla relacji.

Jeśli są relacje, każdy angażuje się na 100% swoich możliwości . Wtedy jest sprzedaż i kupno.
Relacje zwiększają produktywność i radość z wykonywanej pracy.

Nasza rada: Odpoczywaj, korzystaj z życia i pozwól ludziom w swoim zespole na to samo.

Czasem spojrzenie na swoje działania krytycznym okiem, w bezpiecznych warunkach, może przynieść niesamowite rezultaty. Życzymy Wam sukcesów biznesowych, zawodowych oraz z chęcią przeczytamy komentarze, dotyczące Waszych doświadczeń zawodowych.

Być może znacie jeszcze jakieś przyczyny, dla których ludzie nie odnosza biznesowych sukcesów oraz sposoby, jak im zaradzić? Dajcie proszę znać w komentarzach 🙂

Skontaktuj się z nami!